İngilizce Hazırlık Programı dahilindeki iLearning Merkezi, öğrencilerin İngilizcelerini ilerletmelerine, sözlü ve yazılı akademik iletişim, araştırma ve çalışma becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmayı hedefler.

Gerek bireysel gerekse küçük gruplar halinde düzenlenen hizmetlerimiz, öğrencilerin İngilizce dil seviyelerine ve gereksinimlerine uygun düzenlenir ve çoğu aktivite Yabancı Diller Yüksekokulu Hazırlık Programı binasında B001 nolu odada yapılmaktadır. Merkezimize randevusuz uğrayabilir ve sağladığımız hizmetler hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Merkezimiz üniversitemizin tüm yüksek lisans ve lisansüstü öğrencilerine açıktır ve tüm hizmetler ücretsizdir. Ekip anlayışımız, kendi hedeflerimizi gerçekleştirirken karşılıklı saygı, sorumluluk, eşitlik ve akademik titizlik ilkelerine bağlı kalmaktır. Merkezimize randevusuz uğrayabilir ve sağlanan hizmetler hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kitap Kulübü

Bir dili öğrenmenin en önemli yollarından biri o dilde okumaktır. Okumak, kelime bilginizi, kritik düşünme ve problem çözme becerilerinizi geliştirir. İngilizce yazmanız okumakla daha da zenginleşir. Ayrıca, kitap okuyarak, İngilizcenin konuşulduğu ülkeler ve kültürleriyle ilgili bilgi sahibi de olursunuz. Okumayı daha da eğlenceli kılmak için İngilizce Hazırlık Programı’nda bir kitap kulübümüz var. Okuduğumuz kitabı arkadaşlarımızla paylaştığımızda, okumanın daha keyifli olduğuna inanıyoruz. Bunu yaparken de İngilizce’de iletişim becerilerimiz gelişiyor. Okuduğumuz kitaplar hakkında düşündüklerimizi paylaşırken, diğerlerinin de hem kişisel hem de toplumsal sorunlara yaklaşımlarını duyma fırsatı elde ediyoruz.

Adım adım neler yapacağınızı merkezimize gelin size anlatalım. YDYO Binası B001’de sizi bekliyoruz.

Konuşma Grupları

Konuşma Gruplarının hedefi rahat bir ortamda İngilizcenizi kullanmanızı ve geliştirmenizi sağlamaktır. Ortalama 7-8 kişilik gruplar halinde o gün gelen katılımcılarla birlikte belirlenen konularda ve rahat bir ortamda İngilizce konuşma, tartışma ve fikir paylaşımı yapılmaktadır. Bu oturumlara düzenli gelen öğrencilerimiz, Konuşma Gruplarının İngilizcelerini geliştirmekte çok yardımcı olduğunu söylüyorlar. Denemenizi tavsiye ediyoruz. Tüm öğrencilerimize açığız. Önceden kaydolmanıza ya da hazırlık yapmanıza gerek yok.

Detaylı bilgi için, [email protected] adresinden Tuba B. Burkett’e ulaşabilirsiniz.

Bir-e-Bir Destek Oturumları

Sık sık öğrencilerimizden şöyle cümleler duyarız:

* Çalışmaya nereden başlayacağımı bilmiyorum.

* Çalışmaya zaman bulamıyorum.

* Bir türlü organize olamıyorum ve çalışırken neye öncelik vermem gerektiğini bilmiyorum.

* Konsantre olamıyorum.

Bire bir destek oturumları bu soruların yanıtlanmaya çalışıldığı, öğrencinin bireysel ihtiyaçlarına odaklı özel derslerdir. Tutorial’larda kısa-orta-uzun vadeli öğrenme planı oluşturulur ve bu plan takip edilir. Öğrenciler belli soru, hedef ya da istekler doğrultusunda bizimle iletişime geçebilirler.

Randevu için iLearning Merkezi sorumlusu Tuba Biret Burkett ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

E-posta: [email protected]