Misyon

Misyonumuz, öğrencilerimizin en yüksek potansiyellerini gerçekleştirmelerine yardımcı olurken, farklı ve sürekli değişen bir topluma uyum sağlama konusunda da olumlu bir öğrenme deneyimi sağlamaktır.

Bunun dışında, Kadir Has Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu İngilizce Hazırlık Programı şunları hedefler:

● İngilizce Hazırlık Programında eğitim alan öğrencilerimize eğitim vermek ve Yükseköğretim Kanunu’nun 49. Maddesinde belirtildiği gibi daha üst seviyeye çıkmalarını sağlamak.

● Üniversitemize kayıt yaptıran genç güçlü bir kurumsal kimliğe sahip akademik personelle tanıştırmak ve Kadir Has Üniversitesi ailesinin bir üyesi olduklarını içselleştirmelerine destek olmak.

● Uluslararası programlar kapsamında eğitim amaçlı yurt dışına gönderilecek öğrencilere destekleyici çalışmalar ve ağlar sağlamak.

Vizyon

● İngilizcenin Kadir Has Üniversitesi’ndeki eğitim ortamı olmasını sağlamak ve akademik prosedürler boyunca uygun şekilde kullanılmasını sağlamak ve buna bağlı olarak İngilizce dilini üniversite eğitiminin ayrılmaz bir parçası olarak sürdürmek.

● Eğitim kalitesini en üst düzeye çıkarmak ve öğrencilerimizin ve eğitim almak isteyen katılımcıların sorunlarına rasyonel çözümler sunmak.

● İngilizce dil öğreniminin fiziksel çevre ve personele paralel olarak, yük yerine profesyonelce işletilen bir dil eğitimine dönüştürülmesi.

● İngilizce dil eğitiminin sınıf dışındaki ortamlarda da sürmesini sağlamak amacıyla çevrimiçi eğitim olanakları ve sosyal medya gibi eğitim teknolojilerinin etkin bir şekilde kullanılmasını sağlamak

● Kadir Has Üniversitesi’nin ulusal ve uluslararası düzeyde başarısına katkıda bulunmak ve diğer karşılaştırılabilir eğitim kurumları arasında prestijli bir kurum olmak.