KHAS Yabancı Diller Yüksek Okulu’nda, İngilizce Hazırlık Programımız (EPP) ve Çekirdek Müfredatımızdaki kapsamlı dil eğitimi ile öğrencilerimizi Kadir Has Üniversitesi’nin İngilizce eğitim veren akademik programlarında karşılaşacakları ortamlar için hazırlıyoruz.

Her yıl yaklaşık 1000 yeni öğrenci alan EPP’nin programı, yeni öğrencilerin dil becerilerini kazanmalarında ve fakültelerinde akademik hayata sağlıklı bir geçiş için akademik altyapının desteklenmesinde önemli bir rol oynamaktadır. Program aynı zamanda akademik okuryazarlığı, eleştirel düşünme becerilerini ve çalışma becerilerini geliştirerek öğrencileri yüksek öğrenim ortamı için gerekli becerilerle donatır.

Her iki programımızda da akademik dürüstlüğe ve akademik standartlara yüksek değer veriyoruz; bu nedenle öğrencilerimizden ve kendimizden beklentilerimiz yüksek. Kurumsal olarak, sıkı çalışma, yeni zorluklara hazırlık, yeni fikirlere açık olma ve mesleki gelişime bağlılık konusunda gelişme isteğini benimsiyoruz. Bu nedenle, dil öğrenimini daha iyi bir deneyim haline getirmek için mükemmel akademik referanslara sahip İngilizce eğitmenlerini bize katılmaya davet ediyoruz.

Başvuru Koşulları

Başvuruların değerlendirmeye alınabilmesi için başvuru sahiplerinin aşağıdaki şartları sağlaması gerekmektedir: 

  1. 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu ile “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Olan Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ve Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik’te belirtilen genel ve özel şartları yerine getirmek (9 Kasım 2018 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan);
Türk vatandaşları için:

● İlgili alanlarda en az lisans diplomasına sahip olmak

● Tezli Yüksek Lisans derecesine sahip olmak,

● Türkiye’deki üniversitelerin İngilizce Hazırlık Programlarında en az 3 yıl öğretmenlik deneyimine sahip olmak

● En az 90 YDS puanı veya TOEFL gibi uluslararası kabul görmüş bir yeterlilik sınavından eşdeğer bir puan sunmaları gerekir.

Türk vatandaşı olmayıp ana dili İngilizce olanlar için:

● İlgili alanlarda en az lisans diplomasına sahip olmak

veya 

● Başka bir alanda en az lisans derecesine ve uluslararası kabul görmüş bir okulda/merkezde 2 yıllık dil öğretim deneyimine veya CELTA/DELTA sertifikasına sahip olmak

Türk vatandaşı olmayıp ana dili İngilizce olmayanlar için:

● İlgili alanlarda en az lisans diplomasına sahip olmak ve uluslararası kabul görmüş bir okulda/merkezde 2 yıllık dil öğretimi deneyimi ve bir CELTA/DELTA Sertifikası

● Mükemmel sözlü ve yazılı İngilizce bilgisi

● Ana dili İngilizce olmayan adayların ayrıca en az 90 YDS puanı veya TOEFL gibi uluslararası kabul görmüş bir yeterlilik sınavından eşdeğer bir puan sunmaları gerekir.

Nasıl Başvurabilirsiniz?

Başvuru şartlarına uygun adayların, ilan edilen son başvuru tarihlerinden önce [email protected] adresine, güncel özgeçmişlerini, öğretim felsefesi beyanları ile birlikte (en fazla 2 sayfa) göndermeleri gerekmektedir.