İNGİLİZCE HAZIRLIK PROGRAMI

Misyon

Misyonumuz, öğrencilerimizin en büyük potansiyellerini gerçekleştirmelerine yardımcı olacak ve farklı, sürekli değişen bir topluma uyum sağlama konusunda olumlu bir öğrenme deneyimi sağlamaktır. Bunun dışında, Hazırlık Programı şunları hedefler:

İngilizce Hazırlık Programında eğitim alan öğrencilerimize eğitim vermek ve Yükseköğretim Kanunu'nun 49. Maddesinde belirtildiği gibi daha üst seviyeye çıkmalarını sağlamak.
Üniversitemize üye olan genç öğrencilerimizi güçlü bir kurumsal kimliğe sahip akademik personelle tanıştırmak ve Kadir Has Üniversitesi ailesinin bir üyesi olduklarını içselleştirmek.
Uluslararası programlar kapsamında eğitim amaçlı yurt dışına gönderilecek öğrencilere destekleyici çalışmalar ve ağlar sağlamak.

Vizyon

Vizyonumuz, İngilizcenin Kadir Has Üniversitesi'ndeki eğitim ortamı olmasını sağlamak ve akademik prosedürler boyunca uygun şekilde kullanılmasını sağlamak ve buna bağlı olarak İngilizce dilini üniversite eğitiminin ayrılmaz bir parçası olarak sürdürmek.

Eğitim kalitesini en üst düzeye çıkarmak ve öğrencilerimizin ve eğitim almak isteyen katılımcıların sorunlarına rasyonel çözümler sunmak.
İngilizce dil öğreniminin fiziksel çevre ve personele paralel olarak, yük yerine profesyonelce işletilen bir dil eğitimine dönüştürülmesi.
Kadir Has Üniversitesi'nin ulusal ve uluslararası düzeyde başarısına katkıda bulunmak ve diğer karşılaştırılabilir eğitim kurumları arasında prestijli bir kurum olmak.